WhatsApp

WhatsApp – darmowe rozmowy przez Internet

Media

Aplikacja WhatsApp umożliwia darmowe rozmowy telefoniczne i wysyłanie sms-ów z użytkownikami na całym świecie. Do komunikacji potrzebny jest Internet.

WhatsApp to komunikator internetowy. Nie trzeba zakładać konta, ani podawać żadnych danych. Trzeba tylko zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym (smartfonie). Korzysta się z niej za pomocą numeru telefonu.

Przez WhatsApp można dzwonić, wysyłać wiadomości tekstowe, naklejki i zdjęcia. Są to funcjonalności identyczne z tymi, które mamy w ramach abonamentu telefonicznego. Aplikacja pozwala też na wysyłanie nagrań wideo oraz notatek głosowych. Dostępne są również czaty grupowe z wieloma osobami jednocześnie – łącznie do 256 użytkowników.

Największą zaletą WhatsAppa jest to, że możemy porozmawiać z rodziną i znajomymi całkowicie bezpłatnie – nawet wtedy, gdy są w innym kraju i to nawet bardzo odległym. Jedyny warunek to dostęp obu stron do wi-fi.

Przez aplikacje można też wysyłać pliki PDF, dokumenty, arkusze kalkulacyjne slajdy. Maksymalna wielkość przesyłanych plików to 100 MB.

Ciekawostka: WhatsApp pomógł w napisaniu książki, która została uhonorowana prestiżową nagrodą. Behrouz Boochani zdobył australijską nagrodę literacką Victorian Premier’s Literary Awards za książkę „No Friend But the Mountains: Writing from Manus Prison”. Pisarz był przetrzymywany w obozie na wyspie Manus w Papui-Nowej Gwinei przez ponad 5 lat. Boochani swoją książkę pisał za pomocą telefonu komórkowego, a treść przesyłał do wydawcy właśnie za pośrednictwem aplikacji WhatsApp.

Aplikacja jest dostępna też w wersji dla przeglądarek, oferuje tryb oszczędzania danych przy połączeniach głosowych, jeżeli są one wykonywane podczas korzystania z sieci mobilnej. WhatsApp na komputerach współpracuje z systemami Windows 8 i nowszymi. Aplikacja umożliwia zsynchronizowanie skrzynki z chatami na laptopa i PC.

Najnowsza wersja WhatsAppa umożliwia korzystanie z biometrycznych zabezpieczeń. W ten sposób można zabezpieczyć aplikację, która przy uruchomieniu będzie wymagać uwierzytelnienia użytkownika z użyciem Touch ID lub Face ID, czyli rozpoznawaniem twarzy lub linii papilarnych. Dzięki temu rozwiązaniu niepowołane osoby nie mogą odczytać i odsłuchać wiadomości.

WhatsApp od 2014 r. należy do właściciela Facebooka, Marka Zuckerberga. Planuje on integrację trzech komunikatorów: WhatsAppa, Instagrama i Messengera. Pozostaną one osobnymi aplikacjami, ale ich użytkownicy będą mogli komunikować się między sobą korzystając z tej samej infrastruktury. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Zuckerberg chce połączyć WhatsApp, Instagram i Messenger w jedną sieć.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *