TikTok

TikTok podbija sieć. Do czego służy ta popularna aplikacja?

Styl życia

TikTok to program skierowany do młodych internautów. Polega na nagrywaniu krótkich filmików z podkładem muzycznym.

Pliki z TikTok można udostępnić na Instagramie lub Facebooku. Największą popularnością cieszą się światowe hity, do których ruszamy ustami lub tańczymy. Wyobraźnia użytkowników TikTok nie zna granic, dlatego spotkamy w sieci również teledyski nawiązujące do codziennych czynności – zabaw, malowania, gotowania czy sprzątania.

TikTok cieszy się niezwykłą popularnością. Zasięg aplikacji szacuje się na 600 mln użytkowników! Aplikacja powstała w Azji i tam osiągnęła rekordową popularność. W Europie i Stanach Zjednoczonych rozprzestrzeniła się po zastąpieniu nią popularnej aplikacji Musically.ly w sierpniu 2018 roku.

TikTok – na czym polega?

TikTok polega na wstawianiu zabawnych filmików i interakcji z innymi użytkownikami. Mamy do dyspozycji filtry, efekty, poprawiające jakość obrazu, a także dostęp do ogromnej bazy utworów – zarówno starych, jak i najnowszych hitów. Internauci w TikTok reagują na filmiki znajomych i celebrytów – podobnie jak na Instagramie. Do wideobrazu dodają hasztagi, by łatwiej było odnaleźć obraz w gąszczu internetowych pomysłów. TikTok był najpopularniejszą aplikacją na iPhone’y w pierwszym kwartale 2018 roku. Osoby z dużym gronem obserwujących nazywają się „influencerami”.

Następca YouTube’a?

Z TikTok korzystają gwiazdy światowej muzyki, a wśród nich: Ariana Grande, Shawn Mendes, Justin Bieber, Selena Gomez, a z polskich wykonawców Cleo, Ewelina Lisowska, Margaret czy popularny youtuber Stuu Burton. Tik Tok pozwala wyzwolić w młodych odbiorcach energię, wyobraźnię i pomysłowość.

Najpopularniejszy profil w Polsce prowadzi Kinga Sawczuk, a jej występy przed kamerą smartfona obserwuje ponad 4 mln internautów. Nie trzeba dodawać, że podobnie jak Instagram, tak Tik Tok służy reklamie i influencerzy mogą nieźle zarobić na pokazywaniu danych produktów i marek konkretnych firm. Codziennie na całym świecie do grona Tik Tok dołącza kilkadziesiąt milionów nowych osób. Oznacza to, że Facebook, Snapchat, Instagram i Whatsapp nie wystarczają młodemu pokoleniu. Popularne aplikacje w porównaniu z TikTokiem odchodzą powoli do lamusa.

Tik Tok – wymagania sprzętowe

Żeby korzystać z aplikacji TikTok, wystarczy ją pobrać na smartfona i się zarejestrować. Podajemy numer telefonu/ email lub korzystamy z konta na Facebooku, Google czy Twittera. Użytkownicy Tik Tok podają datą urodzenia, układają weryfikacyjne, proste łamigłówki i ustalają hasło.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *