Narty

Kotelnica. Narty w Białce Tatrzańskiej

Turystyka

Kotelnica w Białce Tatrzańskiej to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Oprócz nart atrakcją są tu baseny termalne.

Białka Tatrzańska to wieś położona niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej. Założono ją w XVII wieku. Obecnie liczy nieco ponad 2 000 mieszkańców. Do Bukowiny Tatrzańskiej jest stąd 5 km, do Zakopanego 21 km, a do Kościeliska 30 km.

Kotelnica Białczańska

Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej w województwie małopolskim to największa i najpopularniejsza stacja narciarska na Podhalu. Armatki śnieżne regularnie dośnieżają trasy, a dodatkową atrakcją po nartach są baseny termalne położone tuż przy stoku. Można do nich dojść wprost z wyciągu.

Do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi: łatwa trasa o długości 1400 metrów oraz stroma 650-metrowa. Stoki są czynne od godziny 9.00 – w tygodniu do godziny 18.00, a w weekend do 20.00. Stok jest oświetlony.

Ceny karnetów na Kotelnicy

Na Kotelnicy obowiązuje karta Super Tatry Ski. Karta to dostęp do 90 tras narciarskich o łącznej długości 45 km: na terenie Polski (Bania, Kaniówka, Kotelnica Białczańska, Czorsztyn-Ski, GrapaSki, Koziniec Ski, Jurgów Ski, PKL Palenica, Polana Szymoszkowa, Harenda, PKL Mosorny Groń, SkiSuche, Witów Ski) oraz na Słowacji (Bachledka Ski and Sun).

W sezonie niskim, który trwa do Wigilii włącznie, 6-godzinny bilet dla osoby dorosłej kosztuje 90 złotych, dla dzieci do 15. roku życia i seniorów – 80 złotych, a dla najmłodszych do 10 lat – 75 złotych. Czterogodzinne jeżdżenie po godzinie 16.00 to wydatek odpowiednio 75-65-60 zł. Ceny karnetów dziennych i kiludniowych wynoszą od 60 do 540 złotych. Szczegółowe informacje są na stronie: https://bialkatatrzanska.pl/cennik/zima.

Od 25 grudnia rusza sezon wysoki. Są wtedy otwarte kolejne trasy, łącznie 9 wyciągów, w tym dwa krzesełkowe z podgrzewanymi fotelami. W sezonie wysokim, który trwa do 8 marca 2020 roku ceny biletów są wyższe.

Terma Bania

W 2011 roku oddano do użytku baseny termalne Termy Bania. Woda termalna jest pozyskiwana z głębokości 2500 metrów i ma temperaturę około 80 stopni Celsjusza. Po nartach można tu zadbać o mięśnie – w basenach lub w SPA lub saunarium. Basenowa rozrywka jest dostępna w Strefie Zabawy – sa tu całoroczne zjeżdżalnie, place zabaw, karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad i wiele innych atrakcji. Bilety wstępu zaczynają się od 35 zł.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *