ZAZ

Koncerty muzyczne w 2019 – zagraniczne gwiazdy w Polsce

Styl życia

Ten rok będzie obfitował w wiele muzycznych wydarzeń. Koncerty muzyczne zagranicznych gwiazd w Polsce – zobacz kalendarium na 2019.

Styczeń 2019

18 stycznia w Krakowie wystąpi legenda muzyki filmowej Ennio Morricone. Jest twórcą muzyki filmowej m.in. do „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misji”, „Konesera”, „Frantic”, „Nienawistnej Ósemki” i wielu innych.

25 i 26 stycznia (kolejno w Krakowie i Warszawie) na polskiej scenie wystąpi Tom Odell, laureat BRITs’ Choice w Europie.

Luty 2019

15 lutego w Warszawie wystąpi David Duchovny, znany z seriali „Z Archiwum X” i „Californication”. Jest także piosenkarzem, którego docenił „The New York Times”.

22 i 23 lutego w Krakowie i Warszawie zobaczymy francuską wokalistkę ZAZ. Artystka umiejętnie łączy elementy bluesa, soulu i tradycji piosenki francuskiej.

Marzec 2019

5 i 6 marca kolejno w Warszawie i Poznaniu zagrają White Lies. Podczas trasy będą promować najnowszy album „Five”, który ukaże się 1 lutego.

15 marca w Łodzi zaśpiewa Florence Welch z zespołem Florence And The Machine. Zachwyca urodą, niepowtarzalnym stylem własnych kompozycji oraz siłą głosu.

27 marca w Krakowie i 28 marca w Zabrzu wystąpi Loreena McKennit, Kanadyjka uznawana za królową folku, aranżerka starych pieśni tradycyjnych.

Maj 2019

8 maja w Łodzi wystąpi Lenny Kravitz. Muzyk powraca do Polski niespełna rok po udanym koncercie w Krakowie 2018 roku.

Czerwiec 2019

Czerwiec będzie obfitował w koncerty muzyczne. 3 czerwca we Wrocławiu zaśpiewa Bryan Ferry. Sławę zyskał jako członek Roxy Music i artysta solowy.

4 czerwca w Krakowie usłyszymy charakterystyczną chrypkę – wystąpi tam Rod Stewart, a tego samego dnia fanów w Gliwicach czeka mocne uderzenie – Slayer.

11 czerwca – IMPACT Festival w Krakowie, z gwiazdami muzyki alternatywnej: Tool, Alice in Chains, Rebel Motocycle Club.

18 czerwca w Krakowie wystąpi KISS w ramach trasy „End of the World Tour”.

21 i 22 czerwca w Warszawie zagrają Dead Can Dance, czyli Lisa Gerrard i Brendan Perry. To jeden z najbardziej twórczych i oryginalnych duetów muzyki XX i XXI wieku.

22 czerwca w Krakowie to gratka dla fanów grupy Muse. Zespół promuje album „Simulation Theory”.

24 czerwca w ramach trasy „DNA World Tour” przed warszawską publicznością wystąpią Backstreet Boys, idole nastolatek sprzed 20 lat.

26 czerwca w ramach trasy „Still Not Dead not Alive” wystąpi w stolicy Phil Collins, były lider Genesis.

Lipiec 2019

Lipiec to sezon na koncerty muzyczne. 3-7 lipca odbędzie się Open’er Festival. Na razie wiadomo, że wystąpią na nim: Travis Scott, The 1975, Greta Van Fleet, Vampire Weekend, Lil Uzi Vert, Rudimental i Sheck Wes.

10 lipca w Gdańsku, 11 lipca w Warszawie zagra Mark Knopfler. Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w Barcelonie i będzie muzyczną podróżą po całej Europie.

12 lipca zawita do Warszawy legendarna grupa rockowa Bon Jovi.

20 lipca na stołecznej scenie wystąpi niepokorna P!NK.

24 lipca w Chorzowie usłyszymy rock w języku niemieckim, czyli Rammstein.

Sierpień 2019

2-4 sierpnia odbędzie się katowicki Off Festival. Na imprezie zobaczymy m.in. Tobiasza Bilińskiego, znanego pod pseudonimem Perfect Son. Poza tym: Daughters, The Gaslamp Killer, Lebanon Hanover, Boogarins, The Comet Is Coming oraz Bamba Pana & Makaveli.

21 sierpnia w Warszawie zagra Metallica. Ciekawe, co tym razem zaśpiewają po polsku?

Wrzesień 2019

9 września przyjedzie do Krakowa Ariana Grande w ramach trasy „Sweetener World Tour”. Polscy fani długo czekali na jej pojawienie się w Polsce.

Koncerty muzyczne zagranicznych gwiazd w ostatnim kwartale 2019 roku w styczniu 2019 r. nie są jeszcze znane. Podamy je w późniejszym terminie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *