Segregowanie śmieci

Jak segregować śmieci – poradnik

Zdrowie

Plastik i metale – pojemnik (worek) żółty

Segregacja śmieci
Segregujmy śmieci – inaczej w nich utoniemy.

Wrzucamy: butelki po napojach (bez nakrętek, zgniecione), nakrętki, puste opakowania po produktach spożywczych, środkach czystości, kosmetykach (szamponach, paście do zębów), opakowania wielowarstwowe po napojach, plastikowe torby, puszki po napojach i konserwach, metale kolorowe, folię aluminiową, kapsle, zakrętki do słoików, odzież.

Nie wrzucamy: opakowań z zawartością, plastikowych zabawek, opakowań po lekach, opakowań po olejach silnikowych, baterii i akumulatorów, puszek po farbach i lakierach, sprzętu AGD i RTV.

  

Papier – pojemnik (worek) niebieski

Makulatura
Ulotki i prospekty należy wyrzucać do worka niebieskiego.

Wrzucamy: gazety, czasopisma, opakowania z tektury, pudełka kartonowe, katalogi, ulotki, prospekty, papier biurowy (w tym zadrukowany), zeszyty, ksiązki, papier opakowaniowy.  

Nie wrzucamy: zużytych ręczników papierowych i chusteczek higienicznych, brudnego papieru toaletowego, papieru powleczonego folią, papieru zabrudzonego tłuszczem, kartonów po mleku i napojach, tapet, papierowych worków po materiałach budowlanych, pieluch jednorazowych, podpasek, tamponów, zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *