dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa – na czym polega, cena

Dieta

Dieta pudełkowa to posiłki na cały dzień przygotowywane przez dietetyka i  dostarczane do klienta w pojemnikach. Jest to rozwiązanie wygodne, ale niezbyt tanie.

Coraz bardziej doceniamy wpływ, jaki na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne mają produkty spożywcze tworzące codzienny jadłospis. Jednocześnie często nie mamy czasu na przygotowywanie pełnowartościowych dań. Jemy szybko i niezbyt zdrowo.

W dużych miastach, gdzie tempo życia jest duże, popularna jest dieta pudełkowa. Przygotowywanie posiłków na cały dzień zleca się firmie cateringowej. Najczęściej otrzymujemy pięć dań: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Każdy posiłek umieszczany jest w osobnym pojemniku i dostarczany wprost do domu lub miejsca pracy klienta.

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Dieta pudełkowa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Jest najbardziej popularna wśrod osób chcących schudnąć. Decydują się na nią też osoby wymagające diety eliminacyjnej, nietolerujące określonych składników pokarmowych.

Dieta pudełkowa jest często stosowana przez osoby uprawiające sport, którym zależy na osiągnięciu określonych efektów w sylwetce. Ale dieta pudełkowa jest po prostu praktyczna – dla tych najbardziej zapracowaniych którzy nie mają czasu na zakupy i gotowanie, a chcą jeść smacznie i zdrowo.

Można wybierać pośród różnych diet – o konkretnej kaloryczności, wegetariańską, bezglutenową, wegańską, bez laktozy, ryb albo produktów mlecznych.

Dieta pudełkowa – korzyści

Oto wymieniane korzyści diety pudełkowej:

 • wygoda
 • oszczędność czasu
 • spersonalizowany jadłospis
 • zbilansowane i urozmaicone posiłki
 • niemarnotrawienie jedzenia
 • łatwiejsze odchudzanie
 • skuteczniejsza dbałość o swoje zdrowie
 • regularne odżywianie
 • szybsza utrata nadmiernych kilogramów
 • szansa poznania nowych smaków
 • kontrolowanie diety
 • precyzyjnie określona kaloryczność spożywanych dań
 • wsparcie dietetyka

Dieta pudełkowa – cena

Dieta pudełkowa nie jest tania. Koszt zestawu posiłków, które zaleca się spożyć w ciągu jednego dnia, wynosi zwykle kilkadziesiąt złotych. W skali miesiąca jest to dość dużo. Warto mieć jednak na uwadze, że ceny te mogą się od siebie różnić w zależności od wybranej diety, jadłospisu, liczby posiłków czy firmy cateringowej.

Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę to, że będąc na diecie pudełkowej nie musimy kupować produktów spożywczych i przygotowywać posiłków. Nie trzeba więc ponosić kosztów.

Przykładowy cennik

rodzaj dietykalorycznośćliczba posiłkówdzienny koszt
SLIM1000 – 1500 kcal5od 39 zł
FIT1800 – 2500 kcal5od 42 zł
WEGETARIAŃSKA1000 – 2500 kcal5od 41 zł
BEZGLUTENOWA1000 – 2500 kcal5od 41 zł
BEZ NABIAŁU 1000 – 2500 kcal5od 45 zł
BEZ MIĘSA1000 – 2500 kcal5od 41 zł
BEZ RYB1000 – 3000 kcal5od 40 zł
DLA CUKRZYKÓW1000 – 3000 kcal5od 37 zł
BEZ LAKTOZY1000 – 2500 kcal5od 41 zł
WEGAŃSKA1000 – 2000 kcal5od 42 zł

Zalety i wady

Osoby, które miały już okazję korzystać z diety pudełkowej w większości pozytywnie odbierają tę formę odżywiania. Na forach internetowych użytkownicy wymieniają przede wszystkim wygodę. Do zalet zaliczają dobry smak potraw, pożywność posiłków oraz możliwość ich regularnego spożywania. Gdy mamy przygotowane posiłki na cały dzień, jemy je zazwyczj o stałych porach – wtedy, gdy poczujemy głód. NIe tracimy czasu na robienie zakupów i gotowanie.

Natomiast jako mankament wskazywana jest przede wszystkim wysoka cena. Użytkownikom brakujeteż informacji na temat składu poszczególnych porcji posiłków. Niektórzy chcieliby wiedzieć, skąd pochodzą produkty spożywcze wykorzystane w posiłkach, ale brakuje im takiej informacji. Niewątpliwą wadą stosowania diety pudełkowej jest to, że otrzymując gotowe dania nie zajmujemy się ich przygotowywaniem. Z tego powodu nie zmieniamy naszych nawyków żywieniowych. A to właśnie właściwe nawyki żywieniowe są podstawą zdrowia i sukcesu w stosowaniu diety.

Polecamy:

Dieta nordycka – jedna z najzdrowszych diet świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *