Dieta Chodakowskiej

Be Diet – dieta Ewy Chodakowskiej

Dieta Zdrowie

Dieta Chodakowskiej (Be Diet) to dieta na płaski brzuch. Nie jest to typowa dieta odchudzająca, ale pomaga spalać tłuszcz i budować masę mięśniową.

Dieta Chodakowskiej jest najbardziej skuteczna w połączeniu z regularnym uprawianiem sportu. Nadaje się dla osób, które aktywnie ćwiczą albo dla osób z dużą nadwagą. Ograniczenie się do samego stosowania diety Chodakowskiej może nie przynieść spodziewanych efektów w krótkim czasie. Jest to również dieta dla zdrowych, nie-alergików, ponieważ nie jest do dieta eliminacyjna.

Na czym polega dieta Chodakowskiej?

Dieta Chodakowskiej jest wysokokaloryczna – zawiera od 2000 do 2500 kalorii dziennie. Trenerka zaleca aktywne spalanie tych kalorii poprzez ćwiczenia fitness. Plan żywieniowy to 5 pełnowartościowych posiłków dziennie, spożywanych w odstępach 2-4 godzinnych.

Śniadanie

Podstawą śniadania jest owsianka. Płatki owsiane zalewamy wodą lub mlekiem kokosowym. Dodajemy do nich świeże lub suszone owoce, np. orzechy włoskie, żurawinę, plastry bananów, pestki dyni czy słonecznika. Na drugie śniadanie lub podwieczorek Chodakowska poleca koktajle dietetyczne – orzeźwiające smoothie albo na bazie mleka lub jogurtu. Koktajl może być z wsadem owocowym.

Obiad

Na obiad Ewa Chodakowska poleca wszelkiego rodzaju kasze, ryż, makaron pełnoziarnisty, warzywa oraz chude mięso lub ryby. Potrawy mogą być gotowane, pieczone lub duszone. Dla urozmaicenia mogą być też np. placuszki z cukinii. Ważne, by dodatkiem do każdej potrawy były warzywa.

Kolacja

Kolacja powinna być lekkostrawna i spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Na kolację wszelkiego rodzaju sałatki, warzywne leczo, kromka razowego chleba, twarożek z warzywami, jajka. Może to też być warzywna zupa krem.

Be Diet, Bebio

Dieta Chodakowskiej ma nazwę “Be Diet”. Plan żywieniowy można znaleźć na stronie bebio.pl. Trzeba zarejestrować się w serwisie i podać dane, które pomogą w ustaleniu indywidualnego jadłospisu. Od września 2018 r. Ewa  Chodakowska oferuje również catering Bediet – dietę pudełkową. 5 posiłków dziennie kosztuje ok. 50-60 zł. Cena zależy od rodzaju diety oraz tego, na jaki okres zamawia się catering. Chodakowska proponuje trzy warianty: „Bediet Optimal”, „Bediet Vege” oraz „Bediet Veg+Fish”.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *