10 najlepszych parków rozrywki w Polsce

Turystyka

Legendia

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym, a jednocześnie największym lunaparkiem w naszym kraju (powstało w 1959 roku). Znajduje się w Chorzowie. Park ma charakter familijny, ale są tu strefy dedykowane zarówno małym dzieciom, jak miłośnikom adrenaliny. Z diabelskiego młyna o wysokości 40 m świetnie widać panoramę Śląska. Jest tu też jedyny w Polsce rollercoaster z podwójną pętlą, którego prędkość przekracza 60 km/h. Poza tym klasyczna sala strachu i krzywe lustra oraz kultowa karuzela z samolotami, w sumie ok. 40 urządzeń. Maskotkami wesołego miasteczka są niedźwiedź Bartek i dziewczynka Lizzy.

Łeba Park

Park dinozaurów w Łebie nad morzem jest wzbogacony o wiele dodatkowych atrakcji. Wszystkie modele dinozaurów są tutaj wykonane w skali 1:1, nawet tak ogromne jak Brachiozaur czy Sejmozaur. Poza tym w Parku możemy odwiedzić Zamek Strachu, Magiczne Lustra, Wioskę Indiańską, Szlak Latarni Morskich, dawną kuźnię i Małpi Gaj, a także przejechać się pojazdami Flintstonów czy Kolejką Czerwonego Kapturka. Na najmłodszych czeka Bajlandia oraz mini zoo.

 

Inwałd Park

To ogromny kompleks turystyczny w Inwałdzie w wojewodztwie małopolskim składający się aż z 5 parków tematycznych. Najsłynniejszy to Park Miniatur „Świat Marzeń”, gdzie zgromadzono 60 miniatur najsłynniejszych budowli świata, np. londyński Big Ben, plac św. Piotra z bazyliką watykańską czy posągi z Wyspy Wielkanocnej, oraz wiele budowli polskich. Goście parku miniatur mogą korzystać też z lunaparku.

Park Średniowieczny Warownia Inwałd to zamek z basztą widokową, zbrojownią i Salą Tortur oraz podgrodzie z drewnianymi chatami rzemieślników, gdzie prowadzi się lekcje „żywej historii”. Ponadto Park Ruchomych Smoków i laserowy Paintball. Dinolandia to Kraina Dinozaurów, w której znajduje się ponad 50 modeli gadów oraz park linowy, jaskinia – labirynt i małpi gaj. W Ogrodzie Jana Pawła II  poznajemy życiorys papieża-Polaka, spacerując po przepięknym 3-hektarowym ogrodzie, który stanowi żywy obraz Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra i Bazyliką NMP w Wadowicach.

 

Ocean Park

Park tematyczny we Władysławowie nad morzem, prezentujący życie wodnych zwierząt. Główną atrakcją jest tu „spacer po dnie oceanu”, podczas którego poznajemy mieszkańców mórz i oceanów. Można tu zobaczyć model płetwala błękitnego, największego ssaka na świecie, odwzorowany w skali 1:1. Jego długość wynosi 34 m! Poza tym można tu także zobaczyć foki, delfiny, orkę, wieloryby, słonia i leoparda morskiego, rekiny, żółwie, kałamarnicę, ośmiornicę, płaszczki, pingwiny czy rybę piłę. Jest tu również replika rafy koralowej. Na terenie obiektu znajduje się duży plac zabaw.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *