10 najlepszych parków rozrywki w Polsce

Turystyka

Dinozaury, kolejki, tropikalne wyspy, rollercoastery. Wybór parków rozrywki i atrakcji dla dzieci i dorosłych jest ogromny. Oto 10 najciekawszych obiektów w Polsce.

Energylandia

Energylandia – rodzinny park rozrywki położony w miejscowości Zator w województwie małopolskim. Jest największym tego typu obiektem w Polsce. Zajmuje ponad 40 ha i jest podzielony jest na 3 strefy tematyczne: dziecięcą, familijną i ekstremalną.

Strefa dziecięca to Bajkolandia – kraina dla maluchów. Znajdziemy tam przede wszystkim karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, a także kolejki, samochodziki oraz tor wodny z łódkami.

Strefa familijna została zorganizowana tak, aby we wszystkich atrakcjach uczestniczyć mogła cała rodzina wspólnie. Mamy do wyboru spływ kilkuosobowymi łódkami (jest nawet opcja korzystania z armatek wodnych), labirynt, łagodne kolejki górskie czy widokową.

Strefa ekstremalna scenerią nawiązuje do kultury starożytnych Azteków i Majów. Jest tu olbrzymie wahadło Aztec Swing, bardzo szybkie rollercoastery, obrotowa ława i ramię oraz największy i najszybszy w Europie megacoaster o nazwie Hyperion.

W Energylandii jest też Water Park, który naśladuje tropikalną wyspę, z basenami o powierzchni 1800 m2. Oprócz tego spore zaplecze gastronomiczne oraz kilka sal widowiskowych, w których organizuje się koncerty i pokazy.

 

JuraPark Bałtów

Park jurajski znaduje się we wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim. To pierwszy w Polsce park dinozaurów. Powstał w miejscu, w którym faktycznie odnaleziono ślady tych prastarych gadów. Na ścieżce dydaktycznej znajduje się ponad 100 modeli dinozaurow, naturalnej wielkości, odtworzonych we współpracy z paleontologami. Z kolei w Żydowskim Jarze można podziwiać oryginalne ślady pozostawione w tym miejscu przez dinozaury.

W świętokrzyskim kompleksie turystycznym są także: Zwierzyniec Bałtowski, Park Rozrywki, Kino Emocji 5D, Rollercoaster, Prehistoryczne Oceanarium, ośrodek jazdy konnej, Wioska Czarownic “Sabatówka” czy Polska w Miniaturze.

Dinozaur
Model dinozaura w JuraPark w Bałtowie.
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *